Kúpiť masérske potreby – e-shop

Sprievodca výberom
masérskych potrieb


Masérske potreby  >  Čo robiť po masáži a ako často ju opakovať?

Čo robiť po masáži a ako často ju opakovať?

Dopriali ste si práve masáž, v salóne či doma za pomoci masážnych prístrojov? Možno sa zamýšľate nad tým, ako jej účinky ešte umocniť.

Odborníci odporúčajú aspoň dve hodiny po masáži nič nerobiť. Najlepšie je absolvovať pokojnú prechádzku na čerstvom vzduchu, alebo si poležať doma s otvoreným oknom, napríklad pri televízii a len tak leňošiť. Rozhodne nevykonávajte žiadnu fyzicky náročnú prácu, to by bol efekt masáže hneď preč. Masírované a zahriate svaly potrebujú dôkladný odpočinok, namáhanie by ich mohlo dokonca poškodiť.

Frekvencia opakovania masáží

Veľa klientov sa pýta odborníkov, ako často chodiť na masáže. Univerzálna rada však nie je, pretože je to individuálne. Relaxačnú masáž stačí absolvovať občas, zatiaľ čo v prípade problémov, napríklad so stuhnutým krkom, prospeje i každodenná masáž. Ak ste vylúčili, že je problém niekde inde, rozhliadnite sa, čo ponúka trh v oblasti masážnych prístrojov, napríklad na chrbát a zvážte ich domáce používanie. Výhodou je, že pri každom zabolení chrbta alebo inej časti tela máte masážny prístroj po ruke a nemusíte spoliehať na to, či je práve v masážnom salóne voľný termín.

Ak si k tomu chcete dopriať pravidelné rekondičné masáže pri osvedčenom masérovi, mohla by vám vyhovovať ich frekvencia raz týždenne. Mnohí maséri vlastnia skladacie masážne lehátka a prídu za vami kamkoľvek, takže nestrácate cenný čas a využívate domáce pohodlie.

Zdieľajte článokOdporúčame masérske potreby

Ďalšie novinky

Masáž lávovými kameňmi

Masáž lávovými kameňmi obnovuje tok energie v tele. Používajú sa pri nej nahriate lávové kamene, ktoré dokážu dlho kumulovať teplo, uvoľňujú niektoré anióny kovov a zároveň disponujú určitou silou.

Čo hovoria odborníčky o vibromasážnom páse

Medzi masérske potreby profesionálov patria stále častejšie aj vibromasážne pásy. Možno ich totiž použiť nielen pre účinné formovanie postavy, ale po konzultácii s lekárom, aj pri liečbe reumatizmu a iných ochorení kostí a kĺbov.

Masážne lehátko - základná masérska potreba

Túžite po masážach v pohodlí domova? Môžete si ich dopriať prostredníctvom služieb mobilného maséra, alebo vďaka vlastnému masážnemu lehátku - treba sa v masírovaniu striedať s partnerom.

K čomu je dobré tejpovanie?

Možno ste pri športovom prenose zahliadli na tele vášho favorita farebné pásky a zaujímate sa, na čo sú dobré. Pokúsime sa to vysvetliť.

všetky novinky